Ailesi bu duruma sessiz kaldı

Kars’ta bir i-mam ha-tip o-rta-okulunun öğ-rencileri 2 Ocak’ta koridorda üzerine notlar yazılmış defter yaprağı buldu.
Kars’ta 12 yaşındaki ye-ğenine 4 yıldan beri te-ca-vüz ettiği, diğer ye-ğenine de istismarda bulunduğu tespit edilen 28 ya-şındaki am-canın 30 yıl hapsi istendi. Skandal karşısında kü-çük kızın ailesi ise sessiz kalmayı tercih ederek şikayetçi olmadı.

“Niye bana herkes kötü davranıyor” diye başlayan notu kaleme alan kişi kir-lendiğini, te-ca-vüze uğradığını, bü-yüyünce ev-le-nemeyeceğini belirterek, “İnşallah hamile kalmam. Kalırsam ailem tarafından öldürülürüm. Ölmek istiyorum” diye yazıyordu.

SKANDAL SAVUNMA

Öğrencilerin bulup öğretmenlere verdiği bu notu S.’nin yazdığı anlaşıldı. Kars Cum-hu-ri-yet Baş-savcılığı’nda ifadesi alınan S., kendisini istismar eden altı kişiden birinin am-cası Ve-dat olduğunu söyledi. S., “Top almam için para vermişti. Top alıp ahıra giderken peşimden geldi. Bana te-ca-vüz etti” dedi. S., diğer beş kişinin ise aynı okuldaki çocuklar olduğunu söyledi. Am-ca Ve-dat, “4-5 yıl kadar önce askerden döndükten sonra evimizde S. geldi. Uzun süredir askerde olmam nedeniyle cin-sel ar-zularım vardı. Bir an gözüme hoş geldi. Cin-sel i-liş-kiye girmedim. S. evimize gelip gittiği sırada bu eylemleri yaptım. İzin veriyordu” dedi. Ve-dat’ın 15 yaşındaki abla G.’yi de is-tis-mar ettiği anlaşıldı.

AİLE ŞİKAYETÇİ OLMADI

Ka-rs Cum-hu-riyet Baş-savcılığı’nda hazırlanan iddianamede te-ca-vüz kanıtlandı. İddianameye göre Ve-dat, 2014’te evde kimse yokken yeğenine top alması için para verdi. Bakkaldan top alan S., ahırda oynamaya başladı. Ve-dat ahıra gidip ye-ğe-nine tecavüz etti. S. ile anne ve babası ise şikâyetçi olmadı. Am-ca hakkında çocuğun cin-sel is-tis-marı suçundan en az 16 yıl, S. ve G.’ye yönelik cin-sel amaçlı kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçundan 7.5’şer yıl olmak üzere 30 yıl hapis cezası talep edildi.

İlk duruşma Kars 1’inci A-ğır Ce-za Mahkemesi’nde 7 Kasım’da görülecek.