Eşinizle Aranızda Sıkıntılar Varsa Mutlaka Okuyun

Eşimle 6 yıllık evliyiz. 2 yavrumuz var. Aramızda belli bir problem yoktu. Sadece soğukluk vardı. Yıllardır eşimin sevgisini hiç hissedemedim. Ben onu çok seviyordum ama karşılık bulamıyordum. Çok uğraştım ama bir türlü düzelmedi.

Bir gün eşim artık boşanmak istediğini söyledi. “Neden diye sordum. Sorun ne? Beğenmediğin yanım nedir? Bilmek istiyorum” “Bilmiyorum” dedi. “İçimde anlam veremediğim bir soğukluk var sanki. Bir türlü ısınamıyorum” Peki dedim ve o gün boşanmaya karar verdik.

Sonra sakinleşip düşününce bunun şeytandan olabileceği aklıma geldi.
Allah Rasulü (S.a.v.) Bakara suresi okunan eve şeytanın giremeyeceğini müjdelemişti. ‘Evlerinizi kabirlere çevirmeyiniz! Muhakkak şeytan, içinde Bakara Suresi okunan evden kaçar!’ (Müslim 780/212, Tirmizi 3036)

O gecenin sabahından itibaren 3 gün Bakara suresini sesli bir şekilde açıp dinledim ama eşime hiç bir şey söylemedim. Bu arada boşandıktan sonra neler olacağını konuşmayı sürdürüyoruz. 3. gün eşimi işe gönderdim ve yine Bakara suresini dinlemeye başladım. Saat 11 gibi sure bitti. Yaklaşık 12 civarı eşim aradı ve: “Akşam boşanma işini yeniden konuşalım” dedi.

Akşam oldu. Yemeğimizi yedik. Eşim bana dedi ki; “Bugün bana bir şey oldu. Sanki karanlık dipsiz bir kuyudaydım ve o kuyudan çıktım. Bir düğüm çözemediğim ve o düğüm çözüldü” Beni çok sevdiğini söyledi. Özür diledi. Sanki eski eşim gitmiş yerine bambaşka biri gelmişti.”

Nasıl hüzünlenmeyelim, kalbimiz nasıl coşmasın kardeşlerim. Kur’an-ı Kerim bir şifa kitabı. Her ne sıkıntınız varsa ona şifa elhamdülillah. Yeter ki samimi bir şekilde iman edelim. Ve düşündüm; Bir evde devamlı haram görüntüler izleniyorsa, sürekli klipler, çirkin sözlü müzikler dinleniyorsa, o evde Allah’ın farz ettiği namaz kılınmıyorsa, Allah’ın zikri geçmiyorsa, Kur’an tozlu raflarda kalmışsa, o evi şeytanlar mesken tutmaz mı?

Bir evde huzursuzluk varsa, çocuklarınız sizi dinlemiyorsa lütfen kapatın o çirkin kanalları. Klipleri, müzikleri. Evinize huzur veren bir şeyler yapın. Namaz kılın, Allah’ı sık sık anın. Sesli Kur’an dinleyin ve okuyun.

Allah’a koşun, Allah’a sığının çünkü ondan başka bize huzur verecek hiç kimsemiz yok. Rabbim herkesin evinden huzuru mutluluğu ve sevgiyi eksik etmesin inşaAllah.

İbretlik Hikaye:Bakkal ve Müşteri

Adamın biri mahallenin bakkalına girer ve elma ile muzun fiyatını sorar. Bakkal der ki:
– Muz sekiz lira, elma da altı lira… Tam o sırada bakkalın tanıdığı aynı mahalleden bir bayan içeri girer, o da elma ve muzun fiyatını sorar. Bakkalcı der ki:

– Muz üç lira, elma da iki lira… Kadın, “Elhamdülillah.” der ve birer kilo meyve alır… Bakkalın yaptığını şaşkınlık içinde izleyen adam öfkelenir ve bakkalla tartışıp kavga etmek ister. Ancak bakkalcı göz işaretiyle az sabretmesini ve kadın gidinceye kadar beklemesini söyler…

Bakkalcı meyveleri kadına verir ve kadın sevinç içinde der ki: – Allah’a şükürler olsun ki çocuklarım meyve yiyecekler. Ardından da çıkıp evinin yolunu tuttu… Her ikisi kadının Allah’a nasıl şükrettiğini gördüler…

Sonra bakkal, müşteriye döner ve şöyle der: – Allah’a andolsun ki, ben seni aldatmadım ve meyvelerin gerçek fiyatını söyledim sana. Ancak bu kadının dört yetim çocuğu var, kimseden de yardım almıyor, geçimini az geliriyle sağlamaya çalışıyor.

Ne zaman kendisine, “Bakkaldan istediğin ne varsa bedava alabilirsin.” dediğimde rahatsız oluyor. İşte ben de ona yardımcı olmak ve az da olsa sevap işlemek için ucuz fiyatlar veriyorum.

Ben Allah ile bir muameleye girişmişim ve O’nun rızasını kazanmak istiyorum… Gördüğün bu kadın haftada bir gün buraya gelir ve Allah’a andolsun ki, benden gelip bir şeyler aldığı her seferinde ben o gün daha çok kâr ediyorum ve nasıl olduğunu, paraların bana nereden geldiğini de bir türlü bilemiyorum; o günkü kazancımdan bereket yağıyor yemin ederim…

Bakkalın dediklerini duyan müşteri gözyaşlarını tutamadı, bakkala sarılıp yaptığı bu güzel işten dolayı alnını öptü… Sonuç: Allah’a nasıl borç verirsen aynısıyla, hatta kat kat fazlasıyla verdiğini geri alırsın, hem bu dünyada hem öbür dünyada…

Ama yine de sen geri almak için verme; sırf Allah rızası için ver… Çünkü öyle bir gün gelecek ki herkes yoksul ve yoksun bir hâlde Allah’ın karşısında duracak, yardım ve infak ehli mükâfatlarını Allah’ın elinden alacaklardır kuşkusuz. PAYLAŞALIM HERKES OKUSUN