Fıkra: Doğum Günü

Bir iş adamı birkaç gün önce sekreterini kovmuştu, yeni bir sekreter aramaktaydı…. Bir arkadaşı, sekreterini neden kovduğunu sorunca anlatmaya başladı:
– İki hafta önce 48. yaş günümdü ve o sabah kendimi çok keyifsiz hissediyordum.

Kahvaltı sırasında karımın do-ğum gü-nü-mü kut-lamasını ve hediyemi vermesini bekliyordum. Ancak o bana bir günaydın bile demedi. Karım unutmuşsa da çocuklarım hatırlar diye içimden geçirdim fakat onlar da tek bir söz etmediler.

Ofisime girdiğimde sekreterim, “Günaydın Patron, do-ğum gü-nü-nüz kutlu olsun” dedi. En azından birinin hatırlıyor olması beni memnun etmişti.

Öğlen yemek zamanı geldiğinde sekreterim kapıya vurdu ve “Dışarıda hava çok güzel ve bugün sizin do-ğum gü-nü-nüz, haydi yemeğe çıkalım, sadece siz ve ben” diyerek beni davet etti.

“Bütün gün duyduğum en güzel şey buydu . Haydi gidelim” dedim.

Yemeğe çıktık. Normalde gittiğimiz bir yere gitmedik, şehir dışında özel bir lokantaya gittik. İki mar-ti-ni iç-ti.

İşyerine dönerken sekreterim, “Hava çok güzel, ofise dönmemiz gerekmiyor değil mi? diye sordu.

“Hayır, sanırım gerekmiyor” diye yanıtladım. “Benim evime gidelim ve size bir mar-ti-ni daha ikram edeyim” dedi. Evine gittik.

Başka bir mar-ti-ni-nin daha tadını çıkardık ve sekreterim dedi ki “Patron, izninizle, yatak odasına geçip üzerime daha rahat bir şeyler giyeyim.” Ona memnuniyetle izin verdim.

Ya-tak odasına gitti ve 5 dakika sonra yatak odasından çıktığında elinde kocaman bir pasta taşıyordu, arkasından karım ve çocuklarım geliyordu.

Hepsi “İyi ki doğdun” şarkısını söylüyorlardı ve ben orada donum dahil tüm kıyafetlerimi çıkartmış bir şekilde oturuyordum.

FIKRA:PAPAZ

Bir gün kadının biri kocasını aldatır ve o sırada çocuğunu olayı görmesin diye dolaba koyar ve oynasın diye eline bir ayı verir.

Derken kadının kocası eve gelir. Kadın sevgilisini hemen oğlunun olduğu dolaba saklar.Olaydan habersiz koca karısını üzerinde bir şey olmadığını görünce hemen yatağa girer.

Bu sırada dolapta çocuk adama elindeki a-yıyı göstererek

-Amca ben sana bu ayıyı satacağım” der.

Adam;
-Gerek yok yavrum almayacağım diye cevap verir,fakat ço-cuk ;
-O zaman bende seni babama söyleyeceğim diye tam dışarı çıkarken a-dam almak zorunda kalır.Aradan 5 dakika geçmeden çocuk;

-Bana ayımı geri ver. der.adam;
-Biraz önce aldım geri vermem deyince çocuk;

-Bende seni babama söylerim der ve tam dışarı çıkarken adam ayıyı geri verir.5 dakika sonra çocuk ayni şekilde ayıyı adama satar ve geri alır.

Bu böyle sabaha kadar devam eder.Sabah olur kadının kocası ise gidince sevgilisi de evden ayrılır. Aradan birkaç gün geçer ve çocuk yaptığına pişman olur ve annesine;

-Anne ben çok kotu bir şey yaptım nasıl rahatlarım der. Annesi;

-Bak oğlum karşıda ki-li-se var, git günah çıkar rahatlarsın der.Bunun üzerine çocuk ki-li-se-ye gider, Pa-paz kabinine girer ve çocuk;
-Amca benim bir ayım var” derken Pa-paz sözünü keser ve;
-Almıyorum lan almıyorum param bitti!