Fıkra: İyi mi Bileceksin

Kocasını çok erken yaşta kaybetmiş olan yaşlıca bir tey-ze oğlu ile birlikte hastaneye gelir. Genç dok-tor bir yandan kadını muayene ederken bir yandan da sorar;

─ Neyin var tey-ze?
Tey-ze başlar anlatmaya;
─ Kal-bim ağrıyor yavrum, ama herifim sağ iken ağrımazdı. Ayaklarım da ağrıyor, herifim sağ iken onlar da ağrımazdı…

Yaşlı tey-zenin sızlanmaları karşısında genç dok-tor espri yapar;
─ Evlendirelim o zaman seni tey-ze…

Tey-zeden önce oğlu cevap verir;
─ Olur mu öyle şey dok-tor bey. Hem de bu yaştan sonra…

Oğlunun cevabını beğenmeyen tey-ze çıkışır oğluna;
─ Sus oğlum! Dok-tordan iyi mi bileceksin sen!

Fıkra: İzah

On yıldır evlilermiş.. Ama gerdek gecelerinden başlayarak, adam hep karanlıkta birlikte olmak konusunda ısrar etmiş.. Kadıncağız yıllar yılı kaç kez sabahlara kadar yalvarmış, bir kerecik olsun, ışıkları yakıp sevişmek için ama adam hep inatla “Hayır” demiş.. “Kesinlikle olmaz. İlle de karanlıkta sevişeceğiz..”

O gece kadıncağız gene ışıkları yakmak için yalvaracak gibi olmuş, ama hemen vazgeçmiş. Kocası on yıl sonra insafa gelecek değil ya.. Vazgeçmis ama sadece yalvarmaktan..

Kafasına koymuş, bu kez çünkü.. Tam sevişmenin en heyecanlı anı, en doruk noktasında elini kaydırıp, yatağın bas ucundaki gece lambasının düğmesine dokunuvermiş.. Bir de görsün..

Kocasının beline, o yapay aletlerden biri bağlı değil mi?..
“Bunu bana nasıl yaparsın” diye haykırmış.. “Bunca yıldır, bu işi sahte bir aletle yaptığını bana söylemedin bile.. Hemen açıkla bana her şeyi.. Hemen..”

Adam çok ama çok soğukkanlı yanıt vermiş.. “Tamam, tamam.. Her şeyi izah edeceğim sana.. Ama önce sen bana şu üç çocuğumuzu izah et, bakalım!..”

FIKRA:PAPAZ

Bir gün kadının biri kocasını aldatır ve o sırada çocuğunu olayı görmesin diye dolaba koyar ve oynasın diye eline bir ayı verir.

Derken kadının kocası eve gelir. Kadın sevgilisini hemen oğlunun olduğu dolaba saklar.Olaydan habersiz koca karısını üzerinde bir şey olmadığını görünce hemen yatağa girer.

Bu sırada dolapta çocuk adama elindeki a-yıyı göstererek

-Amca ben sana bu ayıyı satacağım” der.

Adam;
-Gerek yok yavrum almayacağım diye cevap verir,fakat ço-cuk ;
-O zaman bende seni babama söyleyeceğim diye tam dışarı çıkarken a-dam almak zorunda kalır.Aradan 5 dakika geçmeden çocuk;

-Bana ayımı geri ver. der.adam;
-Biraz önce aldım geri vermem deyince çocuk;

-Bende seni babama söylerim der ve tam dışarı çıkarken adam ayıyı geri verir.5 dakika sonra çocuk ayni şekilde ayıyı adama satar ve geri alır.

Bu böyle sabaha kadar devam eder.Sabah olur kadının kocası ise gidince sevgilisi de evden ayrılır. Aradan birkaç gün geçer ve çocuk yaptığına pişman olur ve annesine;

-Anne ben çok kotu bir şey yaptım nasıl rahatlarım der. Annesi;

-Bak oğlum karşıda ki-li-se var, git günah çıkar rahatlarsın der.Bunun üzerine çocuk ki-li-se-ye gider, Pa-paz kabinine girer ve çocuk;
-Amca benim bir ayım var” derken Pa-paz sözünü keser ve;
-Almıyorum lan almıyorum param bitti!