Fıkra: İzah

On yıldır evlilermiş.. Ama gerdek gecelerinden başlayarak, adam hep karanlıkta birlikte olmak konusunda ısrar etmiş.. Kadıncağız yıllar yılı kaç kez sabahlara kadar yalvarmış, bir kerecik olsun, ışıkları yakıp sevişmek için ama adam hep inatla “Hayır” demiş.. “Kesinlikle olmaz. İlle de karanlıkta sevişeceğiz..”

O gece kadıncağız gene ışıkları yakmak için yalvaracak gibi olmuş, ama hemen vazgeçmiş. Kocası on yıl sonra insafa gelecek değil ya.. Vazgeçmis ama sadece yalvarmaktan..

Kafasına koymuş, bu kez çünkü.. Tam sevişmenin en heyecanlı anı, en doruk noktasında elini kaydırıp, yatağın bas ucundaki gece lambasının düğmesine dokunuvermiş.. Bir de görsün..

Kocasının beline, o yapay aletlerden biri bağlı değil mi?..
“Bunu bana nasıl yaparsın” diye haykırmış.. “Bunca yıldır, bu işi sahte bir aletle yaptığını bana söylemedin bile.. Hemen açıkla bana her şeyi.. Hemen..”

Adam çok ama çok soğukkanlı yanıt vermiş.. “Tamam, tamam.. Her şeyi izah edeceğim sana.. Ama önce sen bana şu üç çocuğumuzu izah et, bakalım!..”

EN BÜYÜK SORUN

Adam iş dönüşü karısı ile sohbete başlamış.
– Karıcığım, görüyorum ki benim bir fotoğrafımı sürekli olarak çantanda taşıyorsun. Niçin?
– Ne zaman bir sorunla karşılaşırsam, karşılaşayım, ne kadar büyük olursa olsun, senin fotoğrafını çantamdan çıkarıp baktığımda sorun ortadan kalkıyor.

Adam gülümseyerek; “Bak, ne kadar iyi birisi olduğumu görüyor musun?”
– Evet. Ne zaman çantamdan fotoğrafını çıkarıp bakarsam, kendi kendime; “Bundan daha büyük bir sorun olabilir mi?” diye soruyorum.

KADINLARDAN HOŞLANMAK

Bir gun cocuklardan biri babasina gidiyor ve:
– Baba ben escinselim, ben oglanlardan hoslaniyorum.
Babasi sasirir ve hemen bagirmaya baslar:
– Ne? Escinsel mi?
Bunu diger oglanda duydu ve:
– Baba sana bir sey diyecegim
Baba:

– Soyle oglum, aslanim.
Oglan:
– Bende escinselim, bende escinselim.
Baba sinirden ne yapacagini sasirir ve bagirmaya baslar:
– Bu evde kadınlardan hoşlanan yok mu?
Kizi hemen atilir:
– Var babacIĞIm, BEN…